Pomyłki przy wykończeniu łazienki - które najczęściej popełniamy?

W małym czy w dużym mieszkaniu, wykończenie łazienki może stanowić problem. Wybór asortymentu dostępny na dzisiejszym rynku jest tak duży, że łatwo zagracić zbędnymi sprzętami nawet sporą. Jakich błędów w aranżacji lepiej unikać, aby z łazienki korzystać swobodnie i z przyjemnością?


umywalka
Źródło: pixabay.com
Szafka z umywalką to świetny sposób na zaaranżowanie miejsca pod umywalką, a tym samym zdobycie przestrzeni na detergenty czy inne rzeczy niezbędne w domu, które mogą być ukryte i nie szpecić wnętrza. Zestawy mebli łazienkowych muszą być dopasowane do wybranych kafelek i harmonijnie z nimi współgrać. Jeżeli płytki są w zdecydowanym kolorze lub wzorzyste, warto postawić na stonowaną kolorystykę, aby wnętrze nie było krzykliwe - odkryj więcej tutaj. W niedużych metrażach, najlepiej sprawdzają się kolory ziemiste i błyszczące płytki, odbijające światło. Tym sposobem osiągniemy optyczne „powiększenie” łazienki.

Jeśli intryguje Cię ten tekst, to bez ociągania kliknij tu oraz przeczytaj ponadto inny tak samo pasjonujący news krzesło do jadalni.

Natomiast kolory ciepłe, matowe faktury, mogą spowodować, że pomieszczenie jeszcze się zmniejszy.


łazienka
Dziennikarz: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmieszczenie rzeczy w łazience jest bardzo ważne. W przypadku różnego typu sprzętów, warto brać pod uwagę, że mogą one ulec awarii i wymagać naprawy. Gdy nie uwzględnimy tego na etapie projektu, może się potem okazać, że żeby dostać się do zepsutej części pralki, rozbudowy będzie wymagała na przykład szafka z umywalką. Zestawy mebli łazienkowych powinny zawierać odpowiadającą potrzebom domowników ilość szafek i półek na kosmetyki, tekstylia oraz urządzenia przechowywane w łazience. Podłoga w łazience powinna być antypoślizgowa, gdyż nawet najpiękniejsze kafelki o dużej śliskości nie wynagrodzą nam stłuczeń i kontuzji, które poniesiemy, jeśli staniemy na ich mokrej powierzchni. Szafki i półki powinny gwarantować swobodne sięganie po przedmioty i otwieranie, oferując miejsce do poruszania się.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiony w tym miejscu post, to przeczytaj także oryginalny serwis www (https://www.mmstone.pl/oferta/blaty/) - on również posiada ciekawe wiadomości.

W innym przypadku mogą także będą w znacznym stopniu ograniczać wygodę. Montaż luster dzielonych, oświetlanych z góry sprawia, iż człowiek nie może się swobodnie przeglądać, a obraz nie będzie wystarczająco ostry. Dlatego w łazienkach lepiej sprawdzą się jednolite tafle lustrzane, oświetlane z dwóch stron, które pozwalają swobodnie się przejrzeć, wykonać make-up lub uczesać. Nieodpowiednie światło w łazience może sprawiać, że wykonywany przy nich make-up będzie zbyt wyrazisty, ponieważ nieodpowiednie oświetlenie może przekłamywać przeczyste natężenie koloru nałożonego pudru lub cieni do powiek. Barwa światła przy lustrze musi być zbliżona do naturalnego odcienia.
2019-12-26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.