Oświetlenie nowoczesne w nowoczesnym domu

Coraz więcej ludzi decyduje się aktualnie na urządzenie swojego miejsca zamieszkania w postaci inteligentnego domu. Urządzenie inteligentnego domu oznacza zamontowanie w domu takich urządzeń, jakie można obsługiwać m.in. przy pomocy pilota ze zdalnym sterowaniem. W takim domu znajduje się również oświetlenie nowoczesne, które jest bardzo energooszczędne i pozwala na dodatkowe oszczędności, podobnie gniazdka podszafkowe.
oświetlenie
Dziennikarz: Naika Esenalieva
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju oświetlenie może uruchamiać się na zasadzie fotokomórki, gdy we wnętrzach wykryte zostaną poszczególne ruchy wykonywane przez mieszkańców domu - gniazdko typu podszafkowe. Zaletą takiego oświetlenia jest także fakt, że aktywuje się ono w sposób automatyczny w parę minut po wyjściu z konkretnego pomieszczenia. Za sprawą pilota zdalnego sterowania można natomiast uruchamiać światło w określonej lokalizacji i tak samo wyłączać. Tym sposobem możemy nie tylko zaoszczędzić na oświetleniu, ale także obsługiwać domowe oświetlenie w bardzo wygodny sposób.

Poza nowoczesnym oświetleniem cechą inteligentnego domu jest także oszczędne wykorzystywanie wody, jaką również można włączać na fotokomórkę oraz możliwość włączania centralnego ogrzewania w momencie, kiedy temperatura w pokojach obniży się. W podobny sposób możemy również obsługiwać żaluzje, jakie nierzadko są żaluzjami drewnianymi bądź antywłamaniowymi. Tego rodzaju żaluzje oprócz tego, że służą bezpieczeństwu mieszkańców domu, to także pomagają zadbać o podtrzymanie w domu należytej temperatury bez konieczności dodatkowego ogrzewania, a w lecie dzięki nim w pomieszczeniach jest chłodniej.


W wolnej chwili

Materiały z ceramiki budowlanej: cegły i pustaki ceramiczne

Dachówki ceramiczne
Dziennikarz: Röben
Źródło: Röben
Ceramika budowlana jest wytwarzana z absolutnie prostych materiałów i przyjazna środowisku. Produkowane z niej cegły i też pustaki są mocne, znakomicie gromadzą ciepło, wyróżnia je trwałość na korozję biologiczną. Co jeszcze należałoby o nich wiedzieć?

Zdalnie możemy również obsługiwać oświetlenie występujące na zewnątrz domu, jak też bramę garażową. Oświetlenie nowoczesne (oświetlenie w stylu nowoczesnym), czy żyrandole stylowe instalowane na zewnątrz budynku pozwala na to, aby uruchomiło się jedynie w momencie, gdy ktoś znajduje się blisko domu - bardzo stylowe żyrandole. Jednocześnie takie oświetlenie jest bardziej zabezpieczone przed powstaniem sytuacji, że będzie się uruchomiało nawet z chwilą pojawienia się w jego okolicy przelatujących ptaków, co niegdyś powodowało, że światło zewnętrzne raz niepotrzebnie uruchomione, świeciło się już przez całą noc. Natomiast kierowcy w wygodny sposób mogą otwierać bramy wjazdowe dzięki wykorzystaniu pilota w momencie wjeżdżania na drogę dojazdową do domu.
2019-04-26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.