Jakie sytuacje zmuszają nas do nabycia łóżek dwupiętrowych i dlaczego wybrane egzemplarze mogą nieco zadziwić naszych gości

W naszym społeczeństwie sypialnia pełni kluczową rolę, mimo wszystko zwykło uważać, że to pomieszczenie ma nade wszystko intymny charakter i zaproszeni potrzebują specjalnego przyzwolenia pana i pani domu, aby móc w ogóle oglądnąć to miejsce.

Trochę inaczej rzecz się ma w przypadku pokojów młodzieżowych, które pełnią wiele ról. To tutaj uczniowie zawodówki odrabiają lekcje, odpoczywają, prowadzą ożywione dysputy z kumplami, oddają się swoim pasjom. Niekiedy jednakże życie wymaga od nich tego, żeby dzielili ze starszym rodzeństwem nie tylko pokój, ale i łóżko. Oczywiście w żadnym razie nie cofamy się w tym miejscu o dwa wieki, kiedy, zwłaszcza na podupadłych wsiach, spano w mało komfortowych warunkach. Obecnie wspólne łóżko to piętrowe łóżko, gdzie brat śpi na górze, a siostrzyczka na dole bądź odwrotnie. Niekiedy taka sytuacja, wymuszona przez trudne warunki lokalowe, staje się przyczyną wzmożonych kłótni, na co, niestety, rodzice praktycznie nie mają żadnego wpływu. Są w stanie jedynie wybrać, a później kupić taki model, który w największym stopniu spełni postulaty berbeciów.
Sypialnia
Dziennikarz: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawiciele starszego pokolenia lękają się, że wnuczki, które odpoczywają na górnej kondygnacji pozostają narażone na niebezpieczeństwo upadku z wysokości. Piętrowe łóżko (więcej na bywa jednakże tak pomyślane, żeby na piętrze spało się równie dobrze jak na parterze. Dodatkowa belka została zamontowana po to, aby zapewnić dzieciom i ich rodzicielom spokojny sen. A poza tym takie produkty muszą pozostawać stabilne i wykonane z świetnych gatunkowo surowców, np. drewna sosnowego. Wybrani producenci starają się również o dodatkowe atesty, np. Państwowego Zakładu Higieny.


W wolnej chwili

Doskonałe meble dziecięce - dobra jakość i obszerny wybór

Narzuta marki Antilo
Dziennikarz: calvado
Źródło: calvado
W dzisiejszych czasach jest dużo rozmaitych udogodnień, pozwalających na uproszczenie życia rodzinom z małym dzieckiem – od okresu ciąży aż do wieku siedmiu lat. Wygodna bielizna ciążowa i do karmienia, pragmatyczne laktatory, interesujące zabawki edukacyjne – współcześnie można także mówić o modzie na staranne dbanie o potomstwo i kobietyw ciąży.

Łóżka dwupiętrowe nie są odkryciem ostatnich lat, lecz dopiero obecnie zyskały nowy design i nowe funkcjonalności. Z tego rodzaju mebla może korzystać także jedynak, a to wcale nie oznacza na przykład takiej sytuacji, gdy w marcu śpi on na piętrze, a w październiku na parterze. Nazwą łóżka dwupiętrowe określa się też takie modele mebli, gdzie na dole mieści się stolik, a na górze materac. To intrygujące rozwiązanie, które na pewno zaskoczy naszych przyjaciół, a i nasz ananas będzie uradowany faktem posiadania takiego mebelka, szczególnie kiedy będzie miał postać niebieskiego zamku.
2019-10-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.