Krótki przegląd rynku mieszkaniowego w stolicy, porównanie atrakcyjności i cen mieszkań

Warszawa jako stolica i największa miejscowość w Polsce ma też bardzo rozbudowany rynek mieszkaniowy. Ilość mieszkających tam na stałe już dawno przekroczyła milion, a oprócz tego w mieście zamieszkuje następne trzysta tysięcy studentów i pracowników, więc i zapotrzebowanie na mieszkania jest ogromne. Widać to zresztą doskonale po liczbie inwestycji, jakie są cały czas realizowane, a także po tym, jak wyglądają nowe osiedla.
warsaw.jpg|L|W=200|ALT=warszawa]Porównując ceny za mieszkania w różnych miastach okazuje się, że to właśnie w Warszawie mają one najwyższy poziom. Wiąże się to z kilkoma rzeczami. Przede wszystkim same warszawskie inwestycje są dużo droższe niż w pozostałych częściach kraju. Ceny za ziemię w lepszych miejscach osiągają bardzo wysokie sumy, a przecież do tego dochodzi jeszcze zapłacenie pracującym przy inwestycji ludziom. To wszystko oraz bardzo duży popyt na nowe nieruchomości powoduje, że póki co ceny trzymają bardzo wysoki poziom. I chyba wszystko będzie wskazywać na to, że w najbliższym czasie tak będzie, bo inne duże miejscowości nie chcą póki co doganiać Warszawy. Ale stwierdzenie, że Warszawa to drogie miasto jeśli chodzi o mieszkania, to bardzo ogólna informacja. A w rzeczywistości rynek nieruchomości w stolicy jest bardzo różnorodny, zapewne też z tej przyczyny, że obejmuje naprawdę ogromny teren. Co zrozumiałe, najwyższe ceny występują w śródmieściu, tam trudno jest zaczynać szukanie, jeśli się chce wydać mniej niż dziesięć tysięcy złotych.

W wolnej chwili

nabywanie nowego mieszkania - na co dobrze jest zwrócić wyjątkową uwagę?

nowe mieszkanie
Dziennikarz: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
Pragnąc kupić nowiusieńkie mieszkanie, z pewnością powinniśmy rozeznać się w kilkunastu, oraz nawet kilkudziesięciu ofertach sprzedażowych. Rynek nieruchomości rozwija się niezmiernie energicznie, propozycji nowych mieszkań na sprzedaż jest bardzo sporo. Co sekundę słyszy się o budowie nowiutkich inwestycji mieszkaniowych. Kupno nowego mieszkania przenigdy nie powinien być decyzją pochopną, ponieważ jest to inwestycja na ogromnie długie lata, niekiedy nawet na całe życie.


mieszkanie
Dziennikarz: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com
Trafiają się tam i lokale które kosztują ponad 20 tysięcy, co jest naprawdę wysoką kwotą jeżeli chodzi o ceny. Im dalej od centrum tym ceny są niższe, kończąc się na dzielnicach odległych, lub uważanych za niekoniecznie atrakcyjne czy bezpieczne do mieszkania. W rzeczywistości pośród aktualnych ofert praktycznie w każdej dzielnicy można znaleźć i mieszkania zupełnie nowe, i używane z drugiej ręki. Jeśli więc kogoś interesowały będą mieszkania Grochów, to z pewnością coś ciekawego znajdzie. W niektórych dzielnicach więcej może być mieszkań używanych, w innych nowych, lecz przeważnie wszędzie jest dość duża propozycja.
2018-07-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.