Nieduża kuchnia w bloku, jak wyposażyć małą łazienkę

Aranżacja małej kuchni powinna uwzględniać jej funkcjonalność i przydatność. Urządzając ciasną kuchnię, powinniśmy ją porządnie rozplanować i zaprojektować. Jeśli nie decydujemy się na pomoc projektanta wnętrz, możemy podjąć próbę zrobić prywatny projekt kuchni. Uwzględnijmy w nim zarówno nasze upodobania kolorystyczne, jak i ergonomiczność wnętrza. Mała kuchnia w bloku potrzebuje stosownych barw. Jeżeli zdecydujemy się na transparentną kolorystykę kuchni, środek ulegnie optycznemu zwiększeniu, a wąska kuchnia wyda się większa aniżeli w rzeczywistości.

łazienka
Dziennikarz: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy w małej kuchni pokusić się o przyciągające desenie, albo fototapety, wówczas nabierze głębi. Pamiętajmy, by nie przesadzić w małej kuchni z ilością mebli i sprzętów, bowiem zagracone wnętrze będzie wyglądało na coraz mniejsze. Stół do kuchni nie musi być obszerny. W drobnej kuchni jest możliwość się zdecydować na drobny a nawet składany stół z krzesłami, lub (tapety 3d na ścianę) wysoki barek scalający kuchnię z salonem. Wielu posiadaczy drobnych pomieszczeń frapuje się jak urządzić łazienkę, by odpowiednio wykorzystać ciasną przestrzeń. Aranżacja toalety musi być pieczołowicie zaprojektowana. Wanna, bądź kabina natryskowa, to częsty problem w urządzaniu łazienki, zwłaszcza jeżeli wnętrze jest ciasne i mało ustawne. Kiedy do łazienki zmieści się i wanna, i kabina prysznicowa, mamy do czynienia z perfekcyjną sytuacją. Rankiem ożywia nas prędki natrysk, wieczorem relaksujemy się w czasie kąpieli.


W wolnej chwili

Jak w ciekawy sposób zaprojektować mieszkanie? Kilka wskazówek

pracownia projektowa z Warszawy - Marika Kafar
Dziennikarz: Long Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Kupno swojego mieszkania jest na chwilę obecną marzeniem sporej liczby osób. Kiedy już uda się do tego doprowadzić, jest kolej na urządzanie pomieszczeń. Proces ten bywa całkiem skomplikowany, a w tym zakresie niezwykle dużo zależy od tego, jakiego typu dom się posiada.

zobacz więcej inspiracji
Dziennikarz: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
Nieskomplikowany i niedrogi jest montaż na wannie zasłony prysznicowej może rozwiązać dylemat. Bardziej zaawansowane technologicznie podejście to specjalny parawan (więcej w temacie) nawannowy. Wart jest uwagi, gdyż pozwala zbudować wynik podobny do kabiny prysznicowej. Dostępne są wzory o dowolnych wielkościach. Można je łatwo dobrać do wanny. Podobnie jak chłodne barwy na ścianach, tak samo chłodne światło spowoduje, że łazienka będzie wydawać się czystsza i większa. Sprzętów nie powinno być za dużo, lecz tyle, ażeby ukryć potrzebne drobiazgi. Im mniej kosmetyków i drobnych przedmiotów na widoku, tym łazienka bardziej obszerna i uporządkowana. Znakomitym rozstrzygnięciem jest rozmieszczenie pojemnych szuflad na kosmetyki, szczotki do włosów i suszarkę bezpośrednio pod umywalką.
2019-07-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.