Masz w planie zakup mieszkania? Na pewno przyda ci się kredyt

Każdy ma marzenia o swoim kącie, najlepiej o mieszkaniu, które będzie mógł zaaranżować oraz wyposażyć tak, jak zawsze chciał. Wynajmowanie lokum bowiem jest powiązane z koniecznością zaakceptowania warunków, jakie w nim panują, a mieszkając u rodziców również nie mamy za wielkich możliwości, szczególnie gdy do naszej dyspozycji jest tylko jeden pokój. Dopiero własne mieszkanie daje nam szersze spektrum działania, lecz należy je najpierw kupić. Odłożenie gotówki zajęłoby nam lata, toteż z pomocą przychodzą kredyty mieszkaniowe.
Jak się o nie ubiegać, aby już niedługo mieszkać na swoim?
Zakup mieszkania od dewelopera
Źródło: http://www.marigoldgarden.pl/
Pierwszym krokiem jest rzecz jasna znalezienie mieszkania, które będzie nam się podobać, a później – odpowiedniej oferty kredytu. Na rynku funkcjonuje tak wiele instytucji finansowych, iż z pewnością natrafimy na taką, która zaoferuje nam należyte warunki. Wystarczy mieć trochę czasu i zacząć poszukiwania, aby za mocno z tym nie zwlekać. Czytaj też pożyczki (zobacz www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw.html)my iść do niego biorąc przedwstępną umowę na mieszkanie, by złożyć właściwy wniosek. Dobrze też zawczasu załatwić wszystkie konieczne dokumenty, dzięki temu przyspieszymy wszystkie działania, tym bardziej, iż na decyzję kredytową również oczekuje się kilka tygodni. Jakie dokumenty w takim razie będą wymagane? Z pewnością poświadczenie o obecnym zatrudnieniu oraz osiąganych zarobkach, ostatnie deklaracje podatkowe oraz wyciągi z banku, jak również dokumenty tożsamości. Jeśli staramy się o mieszkanie z programu MDM, należy też wziąć skrócony odpis aktu małżeństwa.


W wolnej chwili

Gdzie kupować dodatki do mieszkania w najlepszej cenie?

Szafka
Dziennikarz: Bruno Piombini
Źródło: Bruno Piombini
Każdy chce czuć się jak najprzyjemniej w swoim mieszkaniu, niezależnie od tego, czy to jego własność, czy po prostu je wynajmuje. W związku z tym bardzo ważne bywa wyposażenie. Rzecz jasna czasami nasz wybór akcesoriów uzależniamy od posiadanej gotówki, nie oznacza to jednak, że w tym wypadku nie możemy odnaleźć czegoś, co rzeczywiście się nam podoba.
Zawsze można donieść dokumenty, jakich nie uda nam się doręczyć za pierwszym razem, lecz lepiej jest to zrobić od razu.

Jeśli masz zamiar uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie, to czytaj również (http://dkrm.com.pl/fasady-i-pokrycia-dachowe/) następne treści. Wystarczy wejść w poniższy link.

Gdy otrzymamy pozytywną decyzję, a zarazem zaciągniemy kredyt, musimy już wyłącznie iść do notariusza, by podpisać ostateczną umowę o kupnie mieszkania. Chociaż starania się o kredyt mieszkaniowy nie jest tym samym co pożyczka od ręki na wczasy, to z tym zadaniem także niewątpliwie sobie damy radę.

Orientując się, czego się spodziewać, prościej nam będzie zrealizować wszystkie formalności i już niebawem zamieszkamy w swoim gniazdku. Nie zapominajmy o dokładnym przeanalizowaniu warunków umowy oraz dogłębnie przemyślmy, na jakie raty miesięczne nas stać, a wszystko pójdzie wedle naszych zamierzeń.
2020-06-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.