Energia
budowa domu
Dziennikarz: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com

”Zielone domy” czyli ekologiczne domy

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ekologi i sposobach oszczędzania energii, a odzwierciedlenie tego trendu odnotować można w także w innych dziedzinach, do których możemy zaliczyć architekturę.
Klimatyzatory
Dziennikarz: David Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Montaż klimatyzatora split, klimatyzacja domowa w stolicy

Kiedy zaczyna się robić gorąco, zaczynamy myśleć o tym, czemu wcześniej nie pomyśleliśmy o tym, żeby znaleźć klimatyzator. Jednak to, że rozmyślamy o tym, by zainwestować w klimatyzator nie doprowadzi di tego, że zrobi się chłodniej u nas w mieszkaniu. Powinniśmy raczej wziąć to pod uwagę trochę wcześniej, by potem nie oczekiwać długo na firmę, która będzie mogła zainstalować nam instalację. Jednak możemy kupić taki klimatyzator, który sami możemy zamontować.
Oświetlenie sufitowe LED
Dziennikarz: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Bez dwóch zdań żarówki led dają świetne efekty!

Łatwo zrozumieć takich Polaków, którzy wychodzą z tego założenia, iż należy walczyć o dużo tańszą energię. Jednakowoż byłoby świetnie, gdybyśmy zasadniczo sporo mniej skarżyli się, a nieco z większą ochotą zaczynali w istocie coś robić. Jak w takim razie wreszcie pomniejszyć wydatki mające związek z energią?
Pompa ciepła
Dziennikarz: NATEO
Źródło: NATEO

Jakie alternatywne rozwiązania ogrzewania należałoby wziąć pod uwagę?

Nie da się zanegować zjawiska, że zamieszkiwanie w wygodnych warunkach jest przez nas bardzo mocno pożądane. Kochamy bowiem odnajdować się w pomieszczeniach, które są doskonale wykończone i interesujące wizualnie w swoim wyglądzie, ale dodatkowo ciepłe oraz schludne. W tym miejscu wskazane jest zauważyć, że współczesny dorobek techniki budowlanej pozwala nam stworzyć niezmiernie wiele ciekawych i jednocześnie skutecznych instalacji, dzięki jakim możemy rozkoszować się komfortowymi warunkami.
Pompa ciepła
Dziennikarz: Junkers
Źródło: Junkers

Co lepsze: pompy ciepła powietrze woda, czy gruntowe?

Wraz z upływem czasu, ludzie stają się coraz bardziej proekologiczni, zwłaszcza, że rozwiązania bezpieczne dla przyrody są przeważnie także rozwiązaniami bardzo opłacalnymi z finansowego punktu widzenia. W nowym budownictwie często montuje się pompy ciepła, jednak ich odmian jest tak dużo, iż zwykle nie wiemy, na co się zdecydować.
Przenośny agregat prtądotwórczy
Dziennikarz: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Agregat przenośny ma szansę się niesamowicie sprawdzić

Wciąż mamy szansę zapewnić sobie energię
Gdy w robocie wymagamy nieustannego dopływu energii, to musimy zatroszczyć się o to, aby w pomieszczeniu znajdowały się dostatecznie mocne agregaty za pomocą których będziemy mieli możliwość uruchomić zapasowe zasilanie, tak by podtrzymać prąd w najważniejszych sprzętach.
temperatura
Źródło: sxc.hu

Piec na pelet - jaki kocioł będzie odpowiedni?

Piec na pelet to wydatek rzędu kilku albo nawet kilkunastu tysięcy złotych. Co więc wyselekcjonować i na co zwracać uwagę w trakcie zakupu, by nie były to pieniążki wyrzucone w błoto? Którymi kryteriami się pokierować, wybierając kocioł na pelet?
projekt domu
Dziennikarz: brak
Źródło: pixabay.com

Ciekawe projekty domów energooszczędnych jak mogą prezentować się?

Projekty domów pasywnych i energooszczędnych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co prawda, budowa tego rodzaju domów jest droższa, w związku z tym wypada przygotować się na początku na wyższe wydatki, niemniej jednak w finalnym efekcie zdołamy niemało zyskać. Jak sama nazwa pokazuje, domy energooszczędne zezwalają zaoszczędzić energię, dzięki czemu płacimy mniejsze rachunki za energię elektryczną.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.